BanvitTavukçuluk sektörünün lideri Banvit ile bölgesindeki dağıtım alanında lider olan Demin Gıda anlaşma yaptı. Banvit'i Doğu'ya artık DEMİN GIDA dağıtacak.

Tavukçuluk sektörünün dev firmalarından Banvit artık Doğu Anadolu'ya Demin Gıda aracılığıyla ulaşacak. Bir süre önce Erzurum'daki dağıtım firmasını değiştirme kararı alan ve bu doğrultuda arayışlara giren Banvit, dağıtım sektörünün bölgedeki en önemli kuruluşu olan Demin Gıda ile söz kesti. 2012 Yılının Ekim ayı itibariyle Demin Gıda ile çalışmaya başlayan Banvit, kısa sürede sektöre de hareketlilik getirdi.

 Bünyesinde Panda Dondurma,Redbull,Clipper,Shazili gibi marka ürünleri bulundurduklarını söyleyen Demin Gıda Yönletim Kurulu Başkanı Mesut DEMİRCİ, Banvit ile çalıştıkları için büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Banvit'in sektörün "duayeni" olduğunu ifade eden Demirci, "Ekim ayı itibariyle Erzurum-Erzincan ve Bayburt'un tüm il ve ilçelerine biz dağıtıyoruz. Banvit'in yeni dağıtım firması olarak bizi tercih etmesi,mutluluk verici" dedi.

Banvit'i 12 kişilik bir ekip ve 5 dağıtım aracıyla bölgedeki tüm noktalara ulaştırmaya çalıştıklarını belirten Demirci, şunları söyledi;

Banvit'i halkımızın bulabileceği her noktaya taşımak, götürmek istiyoruz.Dağıtım ağımızı da genişletiyoruz. Yeni bayilerle, daha çok nokta oluşturmak amacındayız. Şu an çalışmalarımız çok iyi gidiyor. Banvit ile birlikte sektörde bir hareketlilik, canlılıkta göze çarpıyor. Bu durumda halkımıza çok ciddi fiyat avantajları sağlıyor.